Calmatex - kolekce funkčního oblečení a doplňků pro sezónu 2012

Technologie


Proč oblékat funkční prádlo CALMA místo klasické bavlny? Důvody spočívají ve využití specifických vlastností polypropylenového vlákna (POP) – téměř nulové nasákavosti.

Výrobky CALMA doporučujeme:

pro aktivní i rekreační sport
při mírné, střední i vysoké fyzické zátěži
pro všechna roční období
v pracovních podmínkách nebo při odpočinku
pro mladší i starší generace


Shrnutí výhod funkčního prádla CALMA z polypropylenových vláken:

je vždy suché a zabraňuje tak nepříjemnému pocitu vlhkého ošacení na pokožce
chrání tělo před vnější teplotou (v zimě hřeje a v létě chladí)
zabraňuje úniku tělesného tepla
je lehké a zaručuje volnost pohybu
má permanentní UV filtr 7
nezpůsobuje alergické reakce
je odolné proti oděru, při praní
je rozměrově a barevně stálé
snadno se udržuje, nežehlí se
ekologická výroba
je vhodné pro alergiky (antibakteriální díky kationtům stříbra)
Funkční prádlové výrobky CALMA se vyrábějí jednosložkové, z materiálů nesavých (hydrofobních) a dvousložkové kombinací materiálů nesavých a savých (hydrofilních).


Jednosložkové pleteniny COLIN a CHARL z hydrofobních materiálů tvoří na povrchu těla difúzní ,,suchou“ vrstvu oblečení. Jednotlivé druhy pletenin se od sebe odlišují strukturou a vazbou pleteniny. Prádlo z těchto pletenin je určeno pro první vrstvu oblečení. Polypropylenová vlákna pomocí knotového efektu odvádí vlhkost z povrchu těla do ovzduší nebo do dalších vrstev oblečení. Dvousložková (dvouvrstvá, integrovaná) funkční pletenina AISHA je konstruována tak, že každá z vlákenných složek převažuje v jedné z vrstev pleteniny. Na rubní straně přiléhající k tělu je vždy materiál hydrofobní, na líci pleteniny pak převažuje materiál hydrofilní. Rubní strana je pak difúzní vrstvou, lícní strana absorpční, schopná zadržet kapalný pot. Difúzní vrstva pleteniny pak zabraňuje přímému kontaktu mokré strany pleteniny s povrchem těla. Vnitřní polypropylenová vrstva může být hladká nebo plyšová klička, která vytváří mezi tělem a pleteninou vzduchovou vrstvu s vysokou termoizolační schopností. Prádlo z integrovaných pletenin je možné používat pro první i druhou vrstvu oblečení. Polypropylenová vlákna pomocí knotového efektu odvádí vlhkost z povrchutěla do další vrstvy, ta shromažďuje vlhkost a postupně ji transportuje dále do ovzduší či dalších vrstev oblečení.